OK Pan Aarhus

Multiple winners
Rank Runner From Til Year span Gold Silver Bronze Total
1 Rene Rokkjær 1995 2017 23 14 17 6 37
2 Rasmus Djurhuus 2010 2023 14 13 13 8 34
3 Søren Bobach 2013 2021 9 12 2 0 14
4 Claus Hallingdal Bloch 1998 2016 19 8 7 11 26
5 Morten Fenger Grøn 1994 2011 18 7 4 11 22
6 Thomas Hjerrild 1987 2002 16 6 4 7 17
7 Kurt Lyndgaard 1973 1980 8 5 7 5 17
8 Ivan Christensen 1977 1986 10 5 3 2 10
9 Christian Christensen 2003 2016 14 4 4 6 14
10 Andreas Bock Bjørnsen 2021 2024 4 4 4 1 9
11 Jonas Munthe 2015 2022 8 4 1 0 5
12 Torben Jørgensen 1971 1979 9 4 0 1 5
13 Kurt Jensen 1973 1984 12 3 3 2 8
14 Erik Bobach 1982 1987 6 3 2 4 9
15 Leif Nørgård 1971 1973 3 3 2 1 6
16 Flemming Nørgård 1971 1973 3 3 1 2 6
17 Keld Johnsen 1976 1981 6 3 1 1 5
18 Jens Knud MÃ¥rup 1990 2005 16 2 8 10 20
19 Giacomo Frattari 2013 2022 10 2 2 0 4
20 John Skovbjerg 1980 1990 11 2 0 0 2
21 Eskil Schøning 2018 2024 7 1 5 1 7
22 Asbjørn Kaltoft 2021 2024 4 1 3 1 5
23 Mads Møller Skaug 2020 2024 5 1 2 1 4
24 Niels Pallisgård 1983 1987 5 1 1 3 5
25 Helge Hansen 1973 1979 7 1 1 1 3
26 Emil Ahlbäck 2018 2019 2 1 1 0 2
Flemming Jørgensen 1988 1989 2 1 1 0 2
28 Clemens Sundby Øxnevad 2024 2024 1 1 0 0 1
Henrik Leth Jørgernsen 2006 2019 14 1 0 0 1
Keld Johansen 1979 1979 1 1 0 0 1
Martin Hansen 2000 2007 8 1 0 0 1
32 Jens Hansen 1991 1992 2 0 2 2 4
33 Frank Linde 1975 1982 8 0 1 1 2
Johan Runesson 2016 2016 1 0 1 1 2
35 Georg Nielsen 1954 1954 1 0 1 0 1
Jonas Damm Als 2023 2024 2 0 1 0 1
Laura Bobach 1 0 1 0 1
Laura Kaldahl Hornbæk 1 0 1 0 1
Morten B Pedersen 1990 1991 2 0 1 0 1
Oscar Sig Tranberg 2021 2024 4 0 1 0 1
Otto Simosas 2016 2016 1 0 1 0 1
Per Hjerrild 2010 2022 13 0 1 0 1
Søren Schwartz Sørensen 2019 2023 5 0 1 0 1
Tobias Karlsmose Svarer 2020 2023 4 0 1 0 1
45 Ebbe Møller Nielsen 1991 2022 32 0 0 1 1
Erik Nielsen 1949 1954 6 0 0 1 1
Best by discipline
Relay

: 2018 i Harrild Hede

: 1994 i Yding Skovhøj

gold
: 2018 i Harrild Hede

gold
: 2017 i Langesø

gold
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

gold
: 2015 i St. Hjøllund Nord

gold
: 2013 i Klinteskoven

gold
: 2013 i Klinteskoven

gold
: 2012 i Linå Vesterskov

gold
: 2011 i Vrøgum Øst

gold
: 2003 i Frijsenborg

gold
: 2001 i Jomfrubjerget

gold
: 2000 i Stråsø Øst

gold
: 1989 i Poulsker Bodilsker

gold
: 1982 i Nørlund Plantage Vest

gold
: 1980 i Holstenshuus

gold
: 1979 i Palsgård

gold
: 1976 i Rold Skov

gold
: 1973 i Kærgård Plantage

gold
: 1972 i Tisvilde Hegn

gold
: 1971 i Rold Skov Vest

silver
: 2023 i Brahetrolleborg

silver
: 2022 i Slotslyngen

silver
: 2019 i Gribskov MÃ¥rum

silver
: 2016 i Gribskov Nord og Harager Hegn

silver
: 2014 i Fovslet

silver
: 2014 i Fovslet

silver
: 2010 i Ganløse Ore

silver
: 2009 i Velling Snabegård

silver
: 2008 i Rømø Nørreland

silver
: 2006 i Skjoldenæsholm

silver
: 2002 i Gyttegård

silver
: 1999 i Svanninge

silver
: 1991 i Vrads

silver
: 1978 i Haraldsted Skov

silver
: 1977 i Fanø

silver
: 1974 i Brahetrolleborg

bronze
: 2022 i Slotslyngen

bronze
: 2021 i Blåbjerg

bronze
: 2012 i Linå Vesterskov

bronze
: 2005 i Holstenshuus

bronze
: 2004 i Haunstrup Plantage

bronze
: 2003 i Frijsenborg

bronze
: 1998 i Gribskov Esrum

bronze
: 1997 i Palsgård

bronze
: 1995 i Langesø

bronze
: 1987 i Brorfelde

bronze
: 1983 i Åbenrå Syd

bronze
: 1975 i Jægerspris Nordskov

bronze
: 1973 i Kærgård Plantage

4
: 2023 i Brahetrolleborg

4
: 2022 i Slotslyngen

4
: 2013 i Klinteskoven

5
: 2023 i Brahetrolleborg

5
: 2021 i Blåbjerg

5
: 1985 i Søstrup Skov

6
: 2015 i St. Hjøllund Nord

7
: 2018 i Harrild Hede

8
: 2021 i Blåbjerg

8
: 2017 i Langesø

8
: 2015 i St. Hjøllund Nord

8
: 1993 i Blåbjerg Øst

8
: 1985 i Søstrup Skov

9
: 2022 i Slotslyngen

9
: 2014 i Fovslet

9
: 1994 i Yding Skovhøj

10
: 2022 i Slotslyngen

10
: 2014 i Fovslet

11
: 2019 i Gribskov MÃ¥rum

12
: 2014 i Fovslet

14
: 2021 i Blåbjerg

14
: 1993 i Blåbjerg Øst

15
: 2022 i Slotslyngen

15
: 2021 i Blåbjerg

Sprint relay

: 2022 i Vollsmose

gold
: 2022 i Vollsmose

silver
: 2024 i Fredensborg

silver
: 2023 i Rønde

silver
: 2021 i Danmarks Tekniske Universitet

silver
: 2017 i Horsens Midt

bronze
: 2019 i Grindsted By

5
: 2024 i Fredensborg

6
: 2022 i Vollsmose

Medals
Danish champs:

Timeline

Organised Danish Champs

2023
Ebeltoft
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
Mols Bjerge
2015
2014
2013
Thorsø Bakker
2012
2011
2010
2009
Linå Vesterskov
2008
2007
2006
2005
Skåde Bakker
2004
2003
Frijsenborg
Frijsenborg
2002
2001
2000
1999
1998
Rye Sønderskov
1997
1996
1995
1994
Yding Skovhøj
Ravnsø
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
Rye Sønderskov
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
Gjern Bakker